İMALAT

İÇTEN METAL İMALATHANE

Panel radyatör parçaları, mobilya aksesuarları

KALIPHANE - PRESHANE

KALIPHANE - PRESHANE

Kalıphanemizde kendi kalıp, makine ve aparatlarımızı yaparak, 5 tondan 240 tona kadar kapasiteli eksantrik ve angrenajlı preslerde elektronik sürücülerle yıllık 4000 - 5000 ton civarında muhtelif kalınlıklarda saclar, çelik saclar, çubuk teller, pirinç, bakır bantlar, kilingrit, termolit, karfelx malzemelerin kesme, delme, sıvama, bükme ve kıvırma işlemleri yapılmaktadır.

YÜZEY HAZIRLAMA HATTI

YÜZEY HAZIRLAMA HATTI

Preshaneden işlenerek gelen sac mamül bu hatta önce 65 - 75 °C'de aktivasyonlu yağlama malzemesi ile yağı alınır ve durulanır. Sonra yüzeyi 2 ile 4 gr/m² fosfat kaplanarak korozyona ve boya tutuculuğuna mukavim hale getirilir.

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA TESİSLERİ

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA TESİSLERİ

Elektrostatik toz boya her çeşit metal üzerine tatbik edilebilen çevre dostu bir boya tipidir. Yüzey hazırlama hattından gelen mamül iki adet toz boya tesisinde bir konvayör hattı üzerinde 6 adet otomatik robotlu tabanca ile yüzeyler istenilen mikronda boyanabilmektedir.

Boyanın kalitesini ölçmek için film kalınlık ölçme, darbe ve bükme, çizme ve yapıştırma testleri yapılır. Toz boya hattında 60 cm eninde, 110 cm boyunda ve 3 metre uzunluğunda sac mamülleri boyamak mümkündür. Tesisin boyama kapasitesi tek vardiyada 15.000 adet civarındadır (muhtelif büyüklükteki parçalarda ortalama 6000-7000 adet).